Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Polaroid

Polaroid to amerykańska marka okularów, której nazwa pochodzi od wynalezionej przez Edwina Landa (fundatora marki Polaroid) soczewki z polaryzacją. Stworzony w 1937 roku filtr polaryzacyjny, dzięki któremu rozproszone („nieuporządkowane”) promienie słoneczne można odfiltrować, otworzył nową erę optyki. Okazał się on remedium na odblaski światła drażniące oczy, bowiem usuwa z widzianego obrazu światło odbijające się np. na wodzie lub od karoserii nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów.

Do produkcji okularów i soczewek Polaroid używa się najnowocześniejszych materiałów oraz technologii. Umożliwia to wygodę, elastyczność i komfort ich noszenia, a spolaryzowane soczewki z filtrem UV zapewniają doskonałą widoczność w każdych warunkach i ochronę dla oczu przed promieniowaniem słonecznym i odblaskami.

Marka Polaroid posiada w swej ofercie głównie modele, które są połączeniem ergonomicznego kształtu i nowoczesnego designu, aby mogły dotrzymywać kroku swoim właścicielom w ich dynamicznym i aktywnym życiu. Jednak te stylowe oprawki, wygodne zauszniki i kolorowe szkła, to obecnie nie tylko sportowy design okularów, ale coraz częściej wprowadza magię w sportowy świat. Okulary przeciwsłoneczne o prostej formie zmienia w ekstrawagancki, stylowy dodatek, który można dopasować do każdego i już nie tylko sportowego stroju.

Scroll to Top