Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Okulary biurowe

W swoich okularach do czytania nie jesteś w stanie przeczytać tekstu na monitorze komputera? A może masz oddzielne okulary do czytania i do komputera, ale ich ciągłe zmienianie jest dość męczące? W naszym butiku optycznym otrzymasz odpowiedź i rozwiązanie!

Okulary biurowe (zwane też półprogresywnymi) to okulary korekcyjne, w których soczewki mają zmienną ogniskową w zakresie dwóch odległości – bliskiej (30-50 cm) i pośredniej (0,5-2m). Nie korygują widzenia w zakresie odległości dalekich, dlatego służą jedynie jako uzupełnienie dla okularów progresywnych i nie mogą być wykorzystywane do ciągłego noszenia. Są polecane dla osób noszących okulary progresywne, które na codzień wykonują pracę biurową lub inną pracę w odległościach bliskich, aby uczynić ją jeszcze bardziej komfortową.

W okularach biurowych moc przechodzi płynnie od mocy do komputera zlokalizowanej w górnej części soczewki do mocy do czytania – w dolnej części soczewki, dzięki czemu są one bardzo estetyczne i swym wyglądem przypominają zwykłe okulary jednoogniskowe, a jednocześnie pozwalają na ostre widzenie w każdej z tych odległości bez potrzeby zmiany okularów.

Okulary biurowe podobnie jak okulary progresywne wykonuje się pod konkretną osobę, uwzględniając anatomię oka danej osoby, a także jej przyzwyczajenia wzrokowe w miejscu pracy. W Oneoptic dobierzemy odpowiednią konstrukcję i rodzaj uszlachetnienia soczewki biurowej w oparciu o receptę oraz indywidualne potrzeby każdego klienta. Na przykład dla osób wykonujących typową pracę biurową najbardziej korzystnym dodatkiem dla soczewki biurowej będzie zastosowanie powłoki medycznej – czyli filtru ograniczającego nadmiar światła niebieskiego. Natomiast dla osób pracujących w domu, u których zastosowanie znajdą okulary biurowe, polecamy powłoki zapobiegające brudzeniu się soczewek.

Nasze marki

Bergman, Nordik

Oprawy okularowe z grupy Bergman charakteryzują się nowoczesnym i stylowym designem.
cena od 310 zł

BOSS

Okulary BOSS, zarówno słoneczne, jak i korekcyjne, są projektowane z myślą o mężczyznach i kobietach ceniących sobie wysoką jakość, funkcjonalność oraz ponadczasowy design.
zapytaj o cenę w butiku

Carrera

Carrera w swoim portfolio posiada okulary w stylu retro, sportowym oraz młodzieżowym.
cena od 530 zł

Enzo Colini

Enzo Colini to polska marka opraw okularowych tworzona przy współpracy z włoskim projektantem.
cena od 395 zł

Germano Gambini

Okulary Germano Gambini, produkowane są w całości we Włoszech. Najwyższej jakości acetat i przepiękne wykonanie.
cena od 849 zł

HUGO

Okulary HUGO, zarówno słoneczne, jak i korekcyjne, są skierowane do świadomego modowo klienta, który ceni sobie oryginalność, nowoczesność i niezależność.
zapytaj o cenę w butiku

JPLUS

JPLUS Eyewear to innowacyjna marka okularów, która łączy nowoczesny design z włoskim rzemiosłem, oferując stylowe i wyjątkowe oprawki dla osób ceniących indywidualność i jakość
cena od 1150 zł

Kreuzbergkinder

Zaprojektowane w Berlinie, nawiązujące do artystycznego stylu dzielnicy Kreuzberg.
cena od 825 zł

Polaroid

Oryginalne okulary Polaroid z ochroną UV400 oraz polaryzacją.
cena od 340 zł

Rodenstock

Niemiecka technika, dbałość o szczegóły i stałe dążenie do doskonałości.
cena od 690 zł

Silvian Heach

Włoskie oprawki wykonywane ręcznie. Nowoczesne kształty połączone z atrakcyjnymi kolorami.