Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Okulary biurowe

W swoich okularach do czytania nie jesteś w stanie przeczytać tekstu na monitorze komputera? A może masz oddzielne okulary do czytania i do komputera, ale ich ciągłe zmienianie jest dość męczące? W naszym butiku optycznym otrzymasz odpowiedź i rozwiązanie!

Okulary biurowe (zwane też półprogresywnymi) to okulary korekcyjne, w których soczewki mają zmienną ogniskową w zakresie dwóch odległości – bliskiej (30-50 cm) i pośredniej (0,5-2m). Nie korygują widzenia w zakresie odległości dalekich, dlatego służą jedynie jako uzupełnienie dla okularów progresywnych i nie mogą być wykorzystywane do ciągłego noszenia. Są polecane dla osób noszących okulary progresywne, które na codzień wykonują pracę biurową lub inną pracę w odległościach bliskich, aby uczynić ją jeszcze bardziej komfortową.

W okularach biurowych moc przechodzi płynnie od mocy do komputera zlokalizowanej w górnej części soczewki do mocy do czytania – w dolnej części soczewki, dzięki czemu są one bardzo estetyczne i swym wyglądem przypominają zwykłe okulary jednoogniskowe, a jednocześnie pozwalają na ostre widzenie w każdej z tych odległości bez potrzeby zmiany okularów.

Okulary biurowe podobnie jak okulary progresywne wykonuje się pod konkretną osobę, uwzględniając anatomię oka danej osoby, a także jej przyzwyczajenia wzrokowe w miejscu pracy. W Oneoptic dobierzemy odpowiednią konstrukcję i rodzaj uszlachetnienia soczewki biurowej w oparciu o receptę oraz indywidualne potrzeby każdego klienta. Na przykład dla osób wykonujących typową pracę biurową najbardziej korzystnym dodatkiem dla soczewki biurowej będzie zastosowanie powłoki medycznej – czyli filtru ograniczającego nadmiar światła niebieskiego. Natomiast dla osób pracujących w domu, u których zastosowanie znajdą okulary biurowe, polecamy powłoki zapobiegające brudzeniu się soczewek.

Scroll to Top