Okulary dwuogniskowe

Potrzebujesz dwóch par okularów? Męczy Cię ciągła potrzeba ich zmieniania zależnie od tego, czy prowadzisz samochód czy potrzebujesz coś przeczytać? W naszym butiku optycznym mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Okulary dwuogniskowe to okulary korekcyjne, w których soczewki zawierają dwa obszary o różnej mocy optycznej. Górna część soczewek w okularach dwuogniskowych ma moc do dali i przeznaczona jest do korekcji widzenia dali. W dolnej części soczewek umieszczony jest segment (tzw. wtopka) z mocą do bliży przeznaczony do korekcji widzenia w obszarze bliży. Zmiana mocy jest skokowa.

Służą w głównej mierze do korygowania starczowzroczności (prezbiopii). Sprawdzą się u osób, u których badanie optometryczne wykazało zarówno korekcję wzroku do dali jak i do bliży. Przeznaczone są do stałego noszenia, zapewniając przy odpowiednim ruchu oczu wyraźne widzenie w obu tych obszarach. 

Okulary dwuogniskowe zastępują dwie pary okularów jednoogniskowych oraz eliminują potrzebę ich ciągłego zmieniania w zależności od wykonywanych czynności.

Scroll to Top