Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Okulary dwuogniskowe

Potrzebujesz dwóch par okularów? Męczy Cię ciągła potrzeba ich zmieniania zależnie od tego, czy prowadzisz samochód czy potrzebujesz coś przeczytać? W naszym butiku optycznym mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Okulary dwuogniskowe to okulary korekcyjne, w których soczewki zawierają dwa obszary o różnej mocy optycznej. Górna część soczewek w okularach dwuogniskowych ma moc do dali i przeznaczona jest do korekcji widzenia dali. W dolnej części soczewek umieszczony jest segment (tzw. wtopka) z mocą do bliży przeznaczony do korekcji widzenia w obszarze bliży. Zmiana mocy jest skokowa.

Służą w głównej mierze do korygowania starczowzroczności (prezbiopii). Sprawdzą się u osób, u których badanie optometryczne wykazało zarówno korekcję wzroku do dali jak i do bliży. Przeznaczone są do stałego noszenia, zapewniając przy odpowiednim ruchu oczu wyraźne widzenie w obu tych obszarach. 

Okulary dwuogniskowe zastępują dwie pary okularów jednoogniskowych oraz eliminują potrzebę ich ciągłego zmieniania w zależności od wykonywanych czynności.

Scroll to Top