Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Okulary fotochromowe

Masz wrażliwe oczy i ostre światło wywołuje u Ciebie łzawienie? A może brakuje Ci okularów, które sprawdzą się również podczas słonecznych dni bez potrzeby kupowania okularów przeciwsłonecznych? My znamy odpowiedź na Twoje pytania!

Okulary fotochromowe (pot. fotochromy) to okulary, których soczewki zawierają wbudowane w masie pigmenty fotochromowe reagujące na promieniowanie UV (nie mylić z promieniami słonecznymi). W przypadku braku promieniowania (np. w pomieszczeniu czy w samochodzie) pigmenty są w stanie spoczynku. W zależności od docierającego promieniowania UV pigmenty będą zmieniały swoją pozycję i wywoływały mniejsze (przy zachmurzonym niebie) bądź większe (przy pełnym słońcu) zabarwienie soczewki. Okulary fotochromowe automatycznie więc dopasowują się do zmieniających się warunków oświetlenia dziennego. Zapewniają ochronę przed ostrym światłem, a dodatkowo blokują 100% promieniowania UVA i UVB, w tym selektywnie filtrują szkodliwe promieniowanie niebieskofioletowe emitowane przez źródła światła w pomieszczeniach.

W butiku optycznym Oneoptic pracujemy tylko na markowych soczewkach fotochromowych, które zaskakują szybkością zabarwiania się i rozjaśniania. Są one całkowicie przejrzyste wewnątrz pomieszczeń, a na zewnątrz ciemne, co daje komfort użytkowania okularów korekcyjnych przez cały dzień niezależnie od tego, gdzie przebywamy. Zaawansowana technologia pozwala uzyskać obecnie soczewki fotochromowe w wielu wersjach kolorystycznych (np. fioletowe, zielone czy granatowe) lub też z poświatą lustrzanego odbicia, dzięki czemu okulary fotochromowe również mogą być w modnym stylu.

Ważne! Istnieją okulary fotochromowe zabarwiające się za szybą samochodu. Soczewki w tych okularach reagują nie tylko na światło UV (które zatrzymywane jest przez szybę samochodu) ale również na światło widzialne. W pomieszczeniach posiadają one subtelne zabarwienie (ok. 8% zabarwienia wstępnego), ale dzięki temu chronią przed rażącym sztucznym światłem. Taka technologia pozwala na to, by kierowcy również mogli cieszyć się zaletami okularów fotochromowych gwarantującymi komfort prowadzenia pojazdu o każdej porze dnia i każdej porze roku.

Scroll to Top