Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Okulary fotochromowe

Masz wrażliwe oczy i ostre światło wywołuje u Ciebie łzawienie? A może brakuje Ci okularów, które sprawdzą się również podczas słonecznych dni bez potrzeby kupowania okularów przeciwsłonecznych? My znamy odpowiedź na Twoje pytania!

Okulary fotochromowe (pot. fotochromy) to okulary, których soczewki zawierają wbudowane w masie pigmenty fotochromowe reagujące na promieniowanie UV (nie mylić z promieniami słonecznymi). W przypadku braku promieniowania (np. w pomieszczeniu czy w samochodzie) pigmenty są w stanie spoczynku. W zależności od docierającego promieniowania UV pigmenty będą zmieniały swoją pozycję i wywoływały mniejsze (przy zachmurzonym niebie) bądź większe (przy pełnym słońcu) zabarwienie soczewki. Okulary fotochromowe automatycznie więc dopasowują się do zmieniających się warunków oświetlenia dziennego. Zapewniają ochronę przed ostrym światłem, a dodatkowo blokują 100% promieniowania UVA i UVB, w tym selektywnie filtrują szkodliwe promieniowanie niebieskofioletowe emitowane przez źródła światła w pomieszczeniach.

W butiku optycznym Oneoptic pracujemy tylko na markowych soczewkach fotochromowych, które zaskakują szybkością zabarwiania się i rozjaśniania. Są one całkowicie przejrzyste wewnątrz pomieszczeń, a na zewnątrz ciemne, co daje komfort użytkowania okularów korekcyjnych przez cały dzień niezależnie od tego, gdzie przebywamy. Zaawansowana technologia pozwala uzyskać obecnie soczewki fotochromowe w wielu wersjach kolorystycznych (np. fioletowe, zielone czy granatowe) lub też z poświatą lustrzanego odbicia, dzięki czemu okulary fotochromowe również mogą być w modnym stylu.

Ważne! Istnieją okulary fotochromowe zabarwiające się za szybą samochodu. Soczewki w tych okularach reagują nie tylko na światło UV (które zatrzymywane jest przez szybę samochodu) ale również na światło widzialne. W pomieszczeniach posiadają one subtelne zabarwienie (ok. 8% zabarwienia wstępnego), ale dzięki temu chronią przed rażącym sztucznym światłem. Taka technologia pozwala na to, by kierowcy również mogli cieszyć się zaletami okularów fotochromowych gwarantującymi komfort prowadzenia pojazdu o każdej porze dnia i każdej porze roku.

Nasze marki

Bergman, Nordik

Oprawy okularowe z grupy Bergman charakteryzują się nowoczesnym i stylowym designem.
cena od 310 zł

BOSS

Okulary BOSS, zarówno słoneczne, jak i korekcyjne, są projektowane z myślą o mężczyznach i kobietach ceniących sobie wysoką jakość, funkcjonalność oraz ponadczasowy design.
zapytaj o cenę w butiku

Carrera

Carrera w swoim portfolio posiada okulary w stylu retro, sportowym oraz młodzieżowym.
cena od 530 zł

Enzo Colini

Enzo Colini to polska marka opraw okularowych tworzona przy współpracy z włoskim projektantem.
cena od 395 zł

Germano Gambini

Okulary Germano Gambini, produkowane są w całości we Włoszech. Najwyższej jakości acetat i przepiękne wykonanie.
cena od 849 zł

HUGO

Okulary HUGO, zarówno słoneczne, jak i korekcyjne, są skierowane do świadomego modowo klienta, który ceni sobie oryginalność, nowoczesność i niezależność.
zapytaj o cenę w butiku

JPLUS

JPLUS Eyewear to innowacyjna marka okularów, która łączy nowoczesny design z włoskim rzemiosłem, oferując stylowe i wyjątkowe oprawki dla osób ceniących indywidualność i jakość
cena od 1150 zł

Kreuzbergkinder

Zaprojektowane w Berlinie, nawiązujące do artystycznego stylu dzielnicy Kreuzberg.
cena od 825 zł

Polaroid

Oryginalne okulary Polaroid z ochroną UV400 oraz polaryzacją.
cena od 340 zł

Rodenstock

Niemiecka technika, dbałość o szczegóły i stałe dążenie do doskonałości.
cena od 690 zł

Silvian Heach

Włoskie oprawki wykonywane ręcznie. Nowoczesne kształty połączone z atrakcyjnymi kolorami.
cena od 1020 zł

Tonny Eyewear

Okulary z nakładkami Tonny Eyewear
cena od 409 zł

Xavier Garcia

Hiszpańska ekstrawagancja i styl prosto z Barcelony!
cena od 999 zł