Oneoptic Butik Optyczny, tel. 731307800
ul. Kamionkowska 19, Warszawa

Okulary progresywne

Potrzebujesz więcej niż jednej pary okularów? Męczy Cię ciągła potrzeba ich zmieniania zależnie od tego, czy prowadzisz samochód, pracujesz przy komputerze bądź potrzebujesz coś przeczytać, a okulary dwuogniskowe nie do końca spełniają Twoje oczekiwania? Na to też mamy rozwiązanie!

Okulary progresywne to okulary korekcyjne, w których soczewki mają zmienną ogniskową – ich moc zmienia się w sposób płynny w osi pionowej (od mocy do dali w górnej części soczewki, poprzez moc do odległości pośredniej w środkowej części aż po moc do czytania w części dolnej). Są nowoczesną alternatywą dla okularów dwuogniskowych, a przejście między segmentami jest płynne (bez widocznej wtopki). W związku z tym takie okulary będą bardziej estetyczne i swym wyglądem przypominają okulary jednoogniskowe. W porównaniu do okularów dwuogniskowych umożliwiają jednoczesną korekcję widzenia nie tylko dali i bliży, ale też tak ważnej dla wielu użytkowników odległości pośredniej (odległość w zakresie 0,5 do 2 metrów).

Progresy służą do korygowania prezbiopii (starczowzroczności) u osób po 40 r. życia, u których badanie optometryczne wykazało korekcję wzroku do dali i do bliży. Przeznaczone są do stałego noszenia, zapewniając przy odpowiednim ruchu oczu wyraźne widzenie we wszystkich obszarach odległości.

Pamiętajcie! Przy wyborze okularów progresywnych nie należy się spieszyć. Okulary progresywne są spersonalizowane pod konkretną osobę. Uwzględniają indywidualną anatomię oka, sposób noszenia okularów oraz postawę użytkownika. Ważne jest więc, aby optyk miał czas na dokonanie wszystkich pomiarów potrzebnych do ich zamówienia. Dzięki temu zamówione okulary zapewnią optymalny komfort widzenia i będą służyły Ci bez żadnych ograniczeń.

Scroll to Top